Burnt Hills High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             2015 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/17/2015             
                             34rd Annual Invitational                             
                             Saratoga Spa State Park                              
                               Last Completed Event                               
 
Event 10  Girls 4908 Meter Dash CC Div2 - Girls

                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Bayport-Blue Point           45    1    3    6   10   25   45   63           
      Total Time:  1:36:17.95                                                     
         Average:    19:15.59                                                     
   2 Chatham                      78    7   12   13   20   26   59   67           
      Total Time:  1:39:35.71                                                     
         Average:    19:55.15                                                     
   3 Saranac Central             108    4   18   22   28   36   50  114           
      Total Time:  1:40:54.07                                                     
         Average:    20:10.82                                                     
   4 Broadalbin-Perth            146    9   15   23   30   69   93  116           
      Total Time:  1:42:14.82                                                     
         Average:    20:26.97                                                     
   5 Franklin Academy            168    2   33   35   40   58   65  108           
      Total Time:  1:42:56.74                                                     
         Average:    20:35.35                                                     
   6 Fonda-Fultonville           179   14   21   34   38   72   78   92           
      Total Time:  1:44:10.97                                                     
         Average:    20:50.20                                                     
   7 Schuylerville               198    5    8   11   83   91  102  107           
      Total Time:  1:42:41.55                                                     
         Average:    20:32.31                                                     
   8 Saranac Lake                212   19   24   32   56   81   90  104           
      Total Time:  1:45:27.59                                                     
         Average:    21:05.52                                                     
   9 Cobleskill-Richmondville    270   37   42   49   68   74   75   80           
      Total Time:  1:47:15.65                                                     
         Average:    21:27.13                                                     
  10 Scotia                      283   31   39   52   73   88   98                
      Total Time:  1:47:52.27                                                     
         Average:    21:34.46                                                     
  11 Plattsburgh                 307   29   41   44   87  106  118  129           
      Total Time:  1:49:16.95                                                     
         Average:    21:51.39                                                     
  12 Johnstown                   323   17   27   70   89  120                     
      Total Time:  1:50:07.05                                                     
         Average:    22:01.41                                                     
  13 Voorheesville               332   46   60   71   76   79   95  109           
      Total Time:  1:49:28.82                                                     
         Average:    21:53.77                                                     
  14 Holy Names                  333   16   57   64   97   99  119                
      Total Time:  1:49:44.82                                                     
         Average:    21:56.97                                                     
  15 Oneonta                     338   43   47   61   77  110  132  133           
      Total Time:  1:50:20.03                                                     
         Average:    22:04.01                                                     
  16 Alb Acad - Girls            384   51   53   86   94  100  117                
      Total Time:  1:51:34.60                                                     
         Average:    22:18.92                                                     
  17 Corinth                     430   48   62   96  103  121  127  130           
      Total Time:  1:54:41.50                                                     
         Average:    22:56.30                                                     
  18 Mechanicville               463   82   84   85  101  111  113  126           
      Total Time:  1:55:04.90                                                     
         Average:    23:00.98                                                     
  19 Beekmantown                 493   54   55  125  128  131  137                
      Total Time:  2:00:28.25                                                     
         Average:    24:05.65                                                     
  20 Ichabod Crane               565   66  105  123  135  136                     
      Total Time:  2:07:19.06                                                     
         Average:    25:27.82                                                     
  21 Cohoes                      607  112  115  122  124  134                     
      Total Time:  2:06:16.07                                                     
         Average:    25:15.22                                                     


==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Delzell, Madison           9 Bayport-Blue Point      6:05.5   18:34.62    1   
  2 Pamainville, Emily        11 Franklin Academy        6:07.1   18:39.29    2   
  3 Delzell, Melody            9 Bayport-Blue Point      6:08.1   18:42.48    3   
  4 Woodruff, Rachael          8 Saranac Central         6:09.2   18:45.68    4   
  5 Bartolotta, Alexandra     12 Hudson                  6:12.0   18:54.51        
  6 Watson, Ashley            11 Schuylerville           6:12.5   18:55.77    5   
  7 Aurandt, Julia            10 Bayport-Blue Point      6:12.9   18:57.09    6   
  8 Allen, Hallie             10 Chatham                 6:13.3   18:58.38    7   
  9 Freemire, Julia           12 Schuylerville           6:13.9   19:00.28    8   
 10 Onzo, Celina              11 Broadalbin-Perth        6:18.1   19:12.85    9   
 11 McGrath, Allison          11 Bayport-Blue Point      6:22.7   19:27.01   10   
 12 Scavone, Caitlin          12 Schuylerville           6:24.1   19:31.31   11   
 13 Wallace, Danielle         11 Chatham                 6:30.4   19:50.45   12   
 14 Clark, Erin               12 Chatham                 6:31.3   19:53.24   13   
 15 Hunter, Kacie             10 Fonda-Fultonville       6:32.2   19:55.88   14   
 16 DeZolt, Mackenzie         10 Broadalbin-Perth        6:34.4   20:02.55   15   
 17 Wagner, Brianna           11 Holy Names              6:36.1   20:07.84   16   
 18 Sarullo, Julia            10 Johnstown               6:36.4   20:08.65   17   
 19 Burton, Sarah             10 Glens Falls             6:37.7   20:12.61        
 20 Cliche, Caitlyn            9 Saranac Central         6:37.7   20:12.86   18   
 21 Garso, Jackie             12 Saranac Lake            6:38.0   20:13.56   19   
 22 Gregg, Emma                9 Chatham                 6:38.4   20:14.94   20   
 23 VanAvery, Mariah          10 Fonda-Fultonville       6:40.1   20:19.96   21   
 24 Lepage, Elise              8 Saranac Central         6:40.5   20:21.18   22   
 25 Larsen, Gabrielle          9 Broadalbin-Perth        6:40.6   20:21.50   23   
 26 Peer, Maggie              10 Saranac Lake            6:43.4   20:30.08   24   
 27 Strobl, Brigitte          12 Bayport-Blue Point      6:45.6   20:36.75   25   
 28 Borsch, MacKenzie         12 Chatham                 6:46.2   20:38.70   26   
 29 Newman, Aylene            11 Johnstown               6:46.4   20:39.22   27   
 30 O'Connell, Elysha         12 Saranac Central         6:46.5   20:39.53   28   
 31 Deshaies, Claire          11 Plattsburgh             6:47.1   20:41.51   29   
 32 Nolan, Cadey              12 Broadalbin-Perth        6:47.5   20:42.56   30   
 33 Meade, Laura              10 Scotia                  6:48.5   20:45.63   31   
 34 Mohrs, Johanna            12 Saranac Lake            6:48.9   20:47.00   32   
 35 Robistow, Carissa         10 Franklin Academy        6:50.0   20:50.20   33   
 36 Kasza, Jamie              12 Fonda-Fultonville       6:50.2   20:51.01   34   
 37 Campbell, Annika          12 Franklin Academy        6:50.4   20:51.38   35   
 38 Miner, Lydia              12 Saranac Central         6:51.5   20:54.82   36   
 39 Messner, Ella              9 Peru                    6:52.3   20:57.29        
 40 Eddy, Julia               12 Ravena Coeym            6:52.6   20:58.20        
 41 Kubat, Ashley             10 Cobleskill-R            6:52.9   20:59.14   37   
 42 Mercado, Danielle         10 Liberty                 6:53.3   21:00.43        
 43 LaPratt, Hailie           10 Fonda-Fultonville       6:53.6   21:01.14   38   
 44 Darling, Liz              11 Scotia                  6:54.0   21:02.42   39   
 45 Martin, Elara              9 Franklin Academy        6:54.3   21:03.30   40   
 46 Karkoski, Kristen          9 Plattsburgh             6:54.5   21:04.00   41   
 47 Fogel, Mckenzie           10 Cobleskill-R            6:54.7   21:04.60   42   
 48 Jackson, Maria            10 Oneonta                 6:56.1   21:08.83   43   
 49 Baker, Makenzie           10 Plattsburgh             6:56.5   21:10.12   44   
 50 Davies, Anna              12 Catskill                6:56.8   21:10.93        
 51 Brady, Emily              12 Bayport-Blue Point      6:57.1   21:11.97   45   
 52 Wilson, Sydney             9 Voorheesville           6:57.7   21:13.59   46   
 53 Basdekis, Athena          10 Oneonta                 6:57.8   21:14.16   47   
 54 Brewster, Caitlyn         12 Corinth                 6:58.0   21:14.70   48   
 55 Linendoll, Megan          10 Hudson Falls            6:58.2   21:15.38        
 56 Comstock, Rachel           9 Cobleskill-R            6:58.6   21:16.63   49   
 57 Barber, Janyll            11 Saranac Central         6:59.0   21:17.66   50   
 58 Cooney, Mikaela           10 Alb Acad - Girls        7:00.1   21:20.92   51   
 59 Scognamiglio, Meg         11 Scotia                  7:00.3   21:21.79   52   
 60 Dailey, Skylar             8 Alb Acad - Girls        7:00.7   21:22.93   53   
 61 Sullivan, Enya             9 Beekmantown             7:01.1   21:24.10   54   
 62 Fountain, Emily           11 Beekmantown             7:01.2   21:24.44   55   
 63 Grimone, Madison          10 Saranac Lake            7:03.2   21:30.57   56   
 64 Seely, Caroline           10 Holy Names              7:03.8   21:32.30   57   
 65 Nichols, Veronica         10 Franklin Academy        7:03.9   21:32.57   58   
 66 Simon, Liliana            10 Chatham                 7:05.0   21:36.00   59   
 67 Wakeley, Robin            11 Voorheesville           7:06.2   21:39.60   60   
 68 French, Emilia            11 Oneonta                 7:06.9   21:41.84   61   
 69 Kingsley, Jensen          10 Corinth                 7:07.1   21:42.51   62   
 70 Puleo, Sarah              12 Bayport-Blue Point      7:07.3   21:43.03   63   
 71 Franchini, Sarah           8 Holy Names              7:07.4   21:43.35   64   
 72 Hyde, Allyson             11 Franklin Academy        7:07.5   21:43.59   65   
 73 Curran-Ackert, Merle      10 Ichabod Crane           7:07.6   21:43.92   66   
 74 Brennan, Althea            9 Chatham                 7:07.9   21:44.94   67   
 75 Harlec, Sophie             9 Cobleskill-R            7:10.0   21:51.20   68   
 76 DeNeuville, Jordyn        10 Broadalbin-Perth        7:11.3   21:55.36   69   
 77 Preston, Julia             9 Johnstown               7:12.0   21:57.30   70   
 78 Goldfarb, Abigail         11 Voorheesville           7:13.5   22:01.83   71   
 79 Dunham, Katie             10 Fonda-Fultonville       7:13.8   22:02.98   72   
 80 Becker, Lily              12 Scotia                  7:14.1   22:03.74   73   
 81 DeRoches, Kamryn          10 Cobleskill-R            7:14.2   22:04.08   74   
 82 Lasher, Emily             11 Cobleskill-R            7:16.1   22:09.96   75   
 83 McDonnell, Lily            9 Voorheesville           7:16.2   22:10.22   76   
 84 Keown, Jamie              12 Oneonta                 7:16.7   22:11.66   77   
 85 Brown, Lydia              11 Fonda-Fultonville       7:17.7   22:14.63   78   
 86 Hampston, Emma            10 Voorheesville           7:20.6   22:23.58   79   
 87 Broadwell, Ryanne         10 Cobleskill-R            7:20.8   22:24.18   80   
 88 Mohrs, Leonie             10 Saranac Lake            7:21.5   22:26.38   81   
 89 Munger, Jenna              8 Mechanicville           7:22.9   22:30.45   82   
 90 Hanehan, Suzie            12 Schuylerville           7:23.0   22:30.88   83   
 91 Gaetani, Miranda          11 Mechanicville           7:24.0   22:33.82   84   
 92 Joyce, Dayna              11 Mechanicville           7:24.4   22:35.29   85   
 93 Tomson, Cate               9 Alb Acad - Girls        7:24.7   22:36.19   86   
 94 Carter-Kelly, Amelia       9 Plattsburgh             7:25.4   22:38.29   87   
 95 Joy, Brooke               12 Scotia                  7:25.6   22:38.69   88   
 96 VanValkenburgh, Casey     11 Johnstown               7:26.4   22:41.41   89   
 97 O'Mahony, Sierra          10 Saranac Lake            7:27.0   22:43.07   90   
 98 Barton, Claire             9 Schuylerville           7:27.1   22:43.31   91   
 99 Cook, Avery               11 Fonda-Fultonville       7:29.3   22:50.09   92   
100 Bellinger, Renee          12 Broadalbin-Perth        7:29.8   22:51.70   93   
101 Vickery, Sheila           12 Alb Acad - Girls        7:30.6   22:54.14   94   
102 Coleman, Jaida             9 Peru                    7:32.1   22:58.76        
103 Crisafulli, Mia           11 Voorheesville           7:33.4   23:02.65   95   
104 Zilles, Leanna            11 Liberty                 7:33.9   23:04.24        
105 Baker, Kelsey              9 Corinth                 7:35.1   23:07.79   96   
106 McAlary, Meghan           10 Holy Names              7:35.5   23:08.87   97   
107 Olson, Hannah             11 Scotia                  7:35.9   23:10.23   98   
108 Alderisio, Kate           12 Holy Names              7:36.6   23:12.45   99   
109 Finlayson, Kyla           12 Alb Acad - Girls        7:39.2   23:20.42  100   
110 Kowalchyk, Mariah         11 Mechanicville           7:39.3   23:20.68  101   
111 Sorgie, Maydia            11 Schuylerville           7:40.7   23:24.77  102   
112 Shippee, Samantha         10 Corinth                 7:40.9   23:25.46  103   
113 Wolff, Abbey              10 Saranac Lake            7:41.6   23:27.57  104   
114 Dolan, Susana              9 Ichabod Crane           7:43.0   23:31.77  105   
115 Wilson, Gillian            9 Glens Falls             7:45.7   23:40.19        
116 Qudsi, Zoya               10 Plattsburgh             7:46.7   23:43.03  106   
117 Farell, Sierra            12 Schuylerville           7:47.6   23:45.86  107   
118 Herne, Kamry              11 Franklin Academy        7:50.9   23:56.00  108   
119 Hampston, Katie            8 Voorheesville           7:53.0   24:02.45  109   
120 Catella, Mary             10 Oneonta                 7:53.4   24:03.54  110   
121 Henes, Emily              10 Mechanicville           7:53.7   24:04.66  111   
122 Dessingue, Felicity       10 Cohoes                  7:53.8   24:04.92  112   
123 Simmons, Samantha          9 Mechanicville           7:54.1   24:05.65  113   
124 Drolet, Julia              9 Saranac Central         7:54.5   24:06.96  114   
125 Wilkinson, Julianne       10 Cohoes                  7:55.3   24:09.36  115   
126 Tavolaro, Joanna          12 Broadalbin-Perth        7:57.4   24:15.80  116   
127 Smith, Rachel              9 Catskill                7:58.8   24:20.22        
128 Balint, Hanieka           10 Alb Acad - Girls        7:59.7   24:22.86  117   
129 Teittinen-Gordon, Saana   11 Plattsburgh             8:02.0   24:29.68  118   
130 Suarez, Elena              9 Holy Names              8:02.0   24:29.98  119   
131 Fiore, Lyndsey            11 Johnstown               8:05.5   24:40.47  120   
132 Jackson, Emily            11 Corinth                 8:15.5   25:11.04  121   
133 Smith, Mackenzie          12 Cohoes                  8:17.0   25:15.66  122   
134 Cassertino, Ally          12 Glens Falls             8:18.9   25:21.50        
135 Gier, Kayley               9 Ichabod Crane           8:20.0   25:24.87  123   
136 Bachman, Kylie             8 Liberty                 8:22.2   25:31.30        
137 Jewett, Elizabeth         10 Cohoes                  8:25.4   25:41.23  124   
138 Parameter, Marissa        10 Beekmantown             8:26.1   25:43.40  125   
139 Espinosa, Maria           12 Mechanicville           8:26.4   25:44.19  126   
140 Rockwell, Amber           12 Corinth                 8:27.0   25:45.92  127   
141 Kalarash, Lidyia          11 Beekmantown             8:27.2   25:46.80  128   
142 Creedon-Carey, Naimh      11 Plattsburgh             8:27.7   25:48.35  129   
143 Fowler, Kyra              10 Corinth                 8:28.1   25:49.38  130   
144 Barrett, Sierra           12 Beekmantown             8:34.7   26:09.51  131   
145 Davies, Megan             12 Catskill                8:35.0   26:10.57        
146 Dent, Abby                 9 Oneonta                 8:37.2   26:17.17  132   
147 Vojnik, Paulina           12 Catskill                8:39.0   26:22.67        
148 Sultana, Fardush          12 Hudson                  8:40.8   26:28.02        
149 Piefer, Avery              9 Oneonta                 8:43.2   26:35.41  133   
150 Schermerhorn, Madison     12 Cohoes                  8:52.8   27:04.90  134   
151 Milenicki, Rebecca        10 Liberty                 8:53.6   27:07.08        
152 Barber, Karley             9 Glens Falls             8:58.5   27:22.01        
153 Demitraszek, Kaylie       11 Ravena Coeym            8:59.9   27:26.31        
154 Affinnih, Nurat           12 Ichabod Crane           9:02.1   27:32.99  135   
155 Alessi, Jessica           10 Ichabod Crane           9:32.4   29:05.51  136   
156 Roser, Meghan             11 Beekmantown            10:23.8   31:42.33  137   
157 Shader, Olivia            12 Hudson                 14:09.4   43:10.15