Burnt Hills High School                                     HY-TEK's Meet Manager
             2017 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/14/2017             
                             36th Annual Invitational                             
                             Saratoga Spa State Park                              
                               Last Completed Event                               
 
Event 5  Boys 4892 Meter Dash CC JV - Boys B

                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Burnt Hills-Ballston Lake    22    1    2    3    4   12   15   22           
      Total Time:  1:30:43.34                                                     
         Average:    18:08.67                                                     
   2 West Seneca West             72    6    8    9   18   31                     
      Total Time:  1:35:27.95                                                     
         Average:    19:05.59                                                     
   3 Greece Arcadia               80    5   10   13   20   32   43   44           
      Total Time:  1:35:39.30                                                     
         Average:    19:07.86                                                     
   4 Minisink Valley             107   14   19   21   25   28   29   35           
      Total Time:  1:36:43.89                                                     
         Average:    19:20.78                                                     
   5 New Hartford                111   11   16   17   33   34   36   37           
      Total Time:  1:36:56.03                                                     
         Average:    19:23.21                                                     
   6 Ballston Spa                146   24   26   27   30   39   40   42           
      Total Time:  1:38:12.91                                                     
         Average:    19:38.59                                                     
   7 Hadley-Luzerne              164    7   23   38   47   49                     
      Total Time:  1:41:13.14                                                     
         Average:    20:14.63                                                     
   8 Lake George                 230   41   45   46   48   50   51   52           
      Total Time:  1:45:36.61                                                     
         Average:    21:07.33       

==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 Stewart, Sean             11 Burnt Hills-            5:49.2   17:41.30    1   
  2 Gideon, Willard           11 Burnt Hills-            5:52.5   17:51.32    2   
  3 Leech, Ryan               11 Burnt Hills-            5:53.1   17:53.36    3   
  4 Hussey, Max               11 Burnt Hills-            6:01.7   18:19.36    4   
  5 Egan, Brian               11 Fairport                6:02.6   18:22.05        
  6 Williams, Brandon          9 Greece Arcadia          6:07.0   18:35.52    5   
  7 Seeman, Andrew            11 Saratoga Springs        6:10.9   18:47.38        
  8 Gee, Dylan                11 West Seneca West        6:11.2   18:48.29    6   
  9 Wheaton, Reese            11 Hadley-Luzerne          6:11.5   18:49.15    7   
 10 Ortman, Jordan            10 West Seneca West        6:11.7   18:49.68    8   
 11 Pokriki, Andrew           11 West Seneca West        6:12.7   18:52.83    9   
 12 Suflita, Jeff              9 Greece Arcadia          6:13.8   18:56.10   10   
 13 French, Jason              9 New Hartford            6:14.0   18:56.78   11   
 14 Brady, Collin             11 Burnt Hills-            6:14.4   18:58.00   12   
 15 McElvein, Riley           10 Greece Arcadia          6:17.5   19:07.44   13   
 16 Balfour, Ryan              9 Minisink Valley         6:17.9   19:08.49   14   
 17 Ormsbee, Jack             10 Burnt Hills-            6:18.5   19:10.50   15   
 18 Falchi, Nick              12 New Hartford            6:18.9   19:11.76   16   
 19 Falchi, Anthony            9 New Hartford            6:19.1   19:12.37   17   
 20 Banks, Cole               11 West Seneca West        6:19.4   19:13.10   18   
 21 Harrison, Kyle             9 Minisink Valley         6:19.6   19:13.62   19   
 22 Curtis, Tim                9 Greece Arcadia          6:19.8   19:14.49   20   
 23 Hopkins, Dylan            12 Minisink Valley         6:20.8   19:17.30   21   
 24 Breton, Nick              11 Burnt Hills-            6:22.5   19:22.51   22   
 25 Barrett, Alex              7 Hadley-Luzerne          6:24.6   19:28.91   23   
 26 Walz, Riley               10 Ballston Spa            6:24.7   19:29.24   24   
 27 Burger, Adam               9 Minisink Valley         6:24.9   19:29.99   25   
 28 Huff, Ethan                9 Ballston Spa            6:25.1   19:30.37   26   
 29 Driscoll, Alec            10 Ballston Spa            6:25.3   19:30.98   27   
 30 Telgheder, Nick           10 Minisink Valley         6:26.4   19:34.49   28   
 31 Reagan, Dalton             9 Schalmont               6:27.4   19:37.39        
 32 Stouber, Hunter           10 Minisink Valley         6:27.5   19:37.68   29   
 33 Mascardi, Vincent         10 Ballston Spa            6:28.9   19:41.91   30   
 34 Wargo, Matthew            11 West Seneca West        6:29.6   19:44.05   31   
 35 Luindrotm, Laif           12 Scotia-Glenville        6:30.0   19:45.34        
 36 Lyon, Josh                12 Greece Arcadia          6:30.1   19:45.75   32   
 37 Rahn, Willy               12 New Hartford            6:30.5   19:46.78   33   
 38 Masick, Nate              11 Schalmont               6:30.8   19:47.74        
 39 Jones, Luke               12 New Hartford            6:31.0   19:48.34   34   
 40 Guyette, Ian              12 Minisink Valley         6:31.1   19:48.75   35   
 41 Goggin, Blake             10 New Hartford            6:31.3   19:49.28   36   
 42 Johnson, Connor            9 New Hartford            6:31.6   19:50.15   37   
 43 Hoffman, Justin            9 Hadley-Luzerne          6:31.8   19:50.85   38   
 44 Freightenburgh, Ian       12 Ballston Spa            6:34.9   20:00.41   39   
 45 Xie, HaoLong              11 Minisink Valley         6:36.3   20:04.46        
 46 Antoski, Nick             12 Ballston Spa            6:37.1   20:06.93   40   
 47 Angelucci, Jack           12 New Hartford            6:38.2   20:10.25        
 48 Karwowski, John            9 New Hartford            6:38.7   20:11.84        
 49 Smith, Matt               10 Lake George             6:38.8   20:12.24   41   
 50 Vadnais, Levi             11 Ballston Spa            6:41.2   20:19.32   42   
 51 Hanhurst, Tyler           10 Scotia-Glenville        6:43.4   20:26.23        
 52 Gaetano, Jakob             9 Greece Arcadia          6:45.2   20:31.58   43   
 53 Tibbetts, Kyle            10 Greece Arcadia          6:45.8   20:33.27   44   
 54 Fellenzer, Frank           9 Minisink Valley         6:46.9   20:36.80        
 55 Biles, Finn               12 Lake George             6:48.4   20:41.42   45   
 56 Meyer, Christian          10 Minisink Valley         6:48.6   20:41.82        
 57 Reifenheiser, Ahmed       12 Saratoga Springs        6:49.3   20:43.96        
 58 Orozco, Daniel            11 Greece Arcadia          6:51.7   20:51.41        
 59 Palma, Cesear             11 Middletown              6:52.2   20:52.84        
 60 Miranda, Matthew          10 Schalmont               6:53.7   20:57.40        
 61 Jardine, Seth             10 Lake George             6:54.9   21:01.03   46   
 62 Pietryka, Matt            11 New Hartford            6:56.9   21:07.17        
 63 Sheehan, Justin           10 Ballston Spa            6:57.1   21:07.64        
 64 Angerame, Jack            12 Middletown              6:58.4   21:11.61        
 65 Giglio, Jordan            12 New Hartford            6:58.6   21:12.19        
 66 Valdivia, Tim             12 Hadley-Luzerne          6:58.9   21:13.11   47   
 67 Denn, Alex                12 Voorheesville           6:59.6   21:15.45        
 68 Vinovrski, Ivan           11 Greece Arcadia          7:01.4   21:20.90        
 69 Olson, Aidan               9 Lake George             7:03.5   21:27.26   48   
 70 Donders, Justin            9 Minisink Valley         7:06.0   21:34.90        
 71 Siena, Gerardo             9 Minisink Valley         7:06.6   21:36.66        
 72 Meyre, Sean               12 Scotia-Glenville        7:06.9   21:37.58        
 73 Sadler, Peter              9 Minisink Valley         7:08.6   21:42.84        
 74 Carr, Alex                10 Burnt Hills-            7:09.2   21:44.63        
 75 Reilly, Steel              9 Minisink Valley         7:10.2   21:47.54        
 76 Morehouse, Dylan          10 Hadley-Luzerne          7:11.4   21:51.12   49   
 77 Barragan, Andres          12 Middletown              7:11.8   21:52.58        
 78 Carey, Sean               12 Saratoga Springs        7:18.5   22:12.81        
 79 Collins, Kameron          10 Lake George             7:19.1   22:14.66   50   
 80 Burkhert, Karl            12 Ballston Spa            7:19.8   22:16.72        
 81 Daley, Sean               12 Greece Arcadia          7:24.3   22:30.50        
 82 Howe, Tanner               9 Peru                    7:25.3   22:33.63        
 83 Hood, Cameron             12 Lake George             7:25.5   22:34.01   51   
 84 Semon, Sam                11 Burnt Hills-            7:29.1   22:45.02        
 85 Jones, Pearce             12 New Hartford            7:30.1   22:48.03        
 86 Weihing, Evan             10 Lake George             7:30.8   22:50.23   52   
 87 Burynski, Raymond         11 New Hartford            7:31.5   22:52.35        
 88 Jones, Colin              10 New Hartford            7:34.3   23:00.69        
 89 Thiesen, Jacob            10 New Hartford            7:35.2   23:03.55        
 90 Swajger, Ben               9 Ticonderoga             7:35.4   23:04.06        
 91 Pierce, Matt               9 Minisink Valley         7:35.9   23:05.82        
 92 Guadin, Yann              11 Ballston Spa            7:36.5   23:07.53        
 93 Banks, Jordon              9 Schalmont               7:39.5   23:16.53        
 94 Smith, Kyle                9 Minisink Valley         7:42.6   23:26.02        
 95 Vechorko, Andrew           9 Greece Arcadia          7:43.2   23:27.91        
 96 Burke, Drew               11 Saratoga Springs        7:45.1   23:33.68        
 97 Roberts, Joseph            9 New Hartford            7:47.3   23:40.32        
 98 Kielziewski, Chris        10 Minisink Valley         7:54.8   24:03.01        
 99 Pomajaki, Hunter          11 Maple Hill              7:58.9   24:15.73        
100 Murray-termine, Nick       9 Greece Arcadia          8:07.1   24:40.54        
101 Dubay, Jack               12 Peru                    8:08.2   24:44.02        
102 Chrzan, Caleb             10 Burnt Hills-            8:15.8   25:06.92        
103 Wolfgang, Austin          11 Albany High School      8:16.1   25:07.99        
104 Storrs, Zach              10 Greenville              8:16.7   25:09.61        
105 Conte, John               10 Lake George             8:18.3   25:14.44        
106 Suflita, Matt             11 Greece Arcadia          8:21.1   25:23.10        
107 Klinkner, Grant           11 New Hartford            8:21.7   25:25.03        
108 Czyzewski, Stephen         9 Greenville              8:22.1   25:26.05        
109 Gorozabel, Jaden           9 New Hartford            8:34.6   26:04.21        
110 Smith, Colin               9 New Hartford            8:45.2   26:36.37        
111 Orozco, Sam                9 Greece Arcadia          8:48.0   26:44.80        
112 Foley, Sean               10 Voorheesville           8:52.3   26:58.01        
113 Pieterse, Themba          10 Albany High School      8:55.4   27:07.43        
114 Dubay, Tommy              10 Peru                    9:00.0   27:21.24        
115 Lapeter, Joseph           12 Ticonderoga             9:08.3   27:46.70        
116 Urich, Quinn              11 Albany High School      9:18.8   28:18.40        
117 Kerr, Adam                12 Ticonderoga             9:49.8   29:52.66        
118 Valete, Kevin             12 New Hartford           10:06.0   30:41.82        
119 Olulenu, Kyle              9 Minisink Valley        10:15.2   31:09.83        
120 Furman, Daniel            11 Lake George            10:20.2   31:25.24        
121 Morelli, Roberto          12 Roy C. Ketch           11:09.3   33:54.37        
122 DiDonato, Nick            10 Scotia-Glenville       11:21.7   34:32.05        
123 Clemens, Dacoda           10 Albany High School     14:45.0   44:49.95