Burnt Hills High School                                    HY-TEK's Meet Manager
            2018 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/13/2018             
                            37th Annual Invitational                             
                             Saratoga Spa State Park                             
                              Last Completed Event                               
 
Event 6  Boys 4892 Meter Dash CC JV Boys B

                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Xavier                       43    1    2    6   14   20   22   26          
      Total Time:  1:29:51.17                                                    
         Average:    17:58.24                                                    
   2 Monroe-Woodbury              65    3    5    9   11   37   51   54          
      Total Time:  1:31:48.83                                                    
         Average:    18:21.77                                                    
   3 Burnt Hills-Ballston Lake    79    4    8   17   18   32   63   84          
      Total Time:  1:32:46.95                                                    
         Average:    18:33.39                                                    
   4 Ballston Spa                 87   12   13   15   23   24   29   36          
      Total Time:  1:33:08.65                                                    
         Average:    18:37.73                                                    
   5 Greece Arcadia              141   21   25   28   33   34   41   43          
      Total Time:  1:35:38.39                                                    
         Average:    19:07.68                                                    
   6 New Hartford                183    7   27   44   52   53   58   60          
      Total Time:  1:37:13.89                                                    
         Average:    19:26.78                                                    
   7 Guilderland                 186   19   30   38   49   50   55   59          
      Total Time:  1:37:29.18                                                    
         Average:    19:29.84                                                    
   8 Minisink Valley             237   39   42   46   48   62   66   78          
      Total Time:  1:39:46.22                                                    
         Average:    19:57.25                                                    
   9 Schalmont                   274   10   31   40   91  102                    
      Total Time:  1:44:41.82                                                    
         Average:    20:56.37                                                    
  10 Bethlehem Central           309   35   56   61   64   93   98  100          
      Total Time:  1:44:28.49                                                    
         Average:    20:53.70                                                    
  11 Ticonderoga                 315   16   47   74   86   92                    
      Total Time:  1:45:41.78                                                    
         Average:    21:08.36                                                    
  12 Pawling High School         344   65   67   69   70   73   82   83          
      Total Time:  1:45:11.38                                                    
         Average:    21:02.28                                                    
  13 Franklin Academy            394   57   72   79   90   96                    
      Total Time:  1:50:20.71                                                    
         Average:    22:04.15                                                    
  14 Lake George                 419   45   76   88   99  111                    
      Total Time:  2:00:01.46                                                    
         Average:    24:00.30                                                    
  15 Hampshire Regional          423   68   71   85   94  105                    
      Total Time:  1:52:44.35                                                    
         Average:    22:32.87                                                    
  16 North Warren - Johnsburg    452   75   77   87  104  109  110               
      Total Time:  1:57:58.30                                                    
         Average:    23:35.66                                                    
  17 Bellows Free Academy-St A   466   80   81   95  103  107                    
      Total Time:  1:57:59.77                                                    
         Average:    23:35.96                                                    
  18 Albany Academy              501   89   97  101  106  108                    
      Total Time:  2:03:40.18                                                    
         Average:    24:44.04   
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hawkes, Michael            9 Xavier                17:10.95    1             
  2 Flett, Quincy              9 Xavier                17:21.43    2             
  3 Berges, Aiden             11 Monroe-Woodbury       17:48.01    3             
  4 Leech, Ryan               12 Burnt Hills-          17:52.55    4             
  5 Czerwinski, Ethan         12 Monroe-Woodbury       17:54.53    5             
  6 Bastianello, Julian       12 Xavier                18:06.55    6             
  7 Malloy, Casey              9 New Hartford          18:07.40    7             
  8 Hussey, Max               12 Burnt Hills-          18:13.83    8             
  9 Pericelli, Eric           11 Monroe-Woodbury       18:18.61    9             
 10 Willette, Nick            10 Schalmont             18:19.69   10             
 11 Ruiz, Christopher         11 Monroe-Woodbury       18:21.03   11             
 12 Zadoorian, Riley          10 Ballston Spa          18:23.29   12             
 13 Raymond, Charles          11 Ballston Spa          18:24.43   13             
 14 Ruiz, Christian           12 Xavier                18:27.12   14             
 15 Vadnais, Levi             12 Ballston Spa          18:28.24   15             
 16 Tausinger, Emery           9 Ticonderoga           18:34.66   16             
 17 Ormsbee, Jack             11 Burnt Hills-          18:37.49   17             
 18 Brady, Collin             12 Burnt Hills-          18:39.24   18             
 19 Carey, Evan               12 Guilderland           18:44.90   19             
 20 Velez, Alexander          11 Xavier                18:45.12   20             
 21 Worden, Liam              10 Greece Arcadia        18:52.07   21             
 22 Fitzgerald, Ryan          12 Xavier                18:55.19   22             
 23 Shephard, Aidan           11 Ballston Spa          18:56.23   23             
 24 Phillips, Ethan           11 Ballston Spa          18:56.45   24             
 25 Tyler, Max                10 Greece Arcadia        18:56.88   25             
 26 Moriarty, Terence         12 Xavier                18:57.32   26             
 27 Durr, Andrew               9 New Hartford          18:58.41   27             
 28 Kaminsky, Jason            8 Greece Arcadia        19:00.45   28             
 29 Piscitelli, Evan          12 Ballston Spa          19:07.30   29             
 30 Duggan, Conor             11 Xavier                19:09.84                  
 31 O'Lena, Riley             12 Guilderland           19:12.47   30             
 32 Bettex, Jack              10 Xavier                19:22.42                  
 33 Ardis, Giovon             12 Schalmont             19:23.48   31             
 34 Carr, Alex                11 Burnt Hills-          19:23.84   32             
 35 Williams, Brandon         10 Greece Arcadia        19:24.07   33             
 36 Sanders, John              8 Greece Arcadia        19:24.92   34             
 37 Bronk, John               10 Bethlehem Central     19:25.55   35             
 38 Guadin, Yann              11 Ballston Spa          19:26.18   36             
 39 Maddalena, Nathaniel      12 Monroe-Woodbury       19:26.65   37             
 40 Mcdonough, Thomas         10 Guilderland           19:28.68   38             
 41 Fellenzer, Frank          10 Minisink Valley       19:29.86   39             
 42 Reagan, Dalton            12 Schalmont             19:31.46   40             
 43 Gagnon, Billy             11 Scotia-Glenville      19:32.13                  
 44 Tompkins, Dylan            8 Greece Arcadia        19:33.19   41             
 45 Hodge, Ethan              10 Scotia-Glenville      19:37.31                  
 46 John, Lacenere            10 Middletown            19:41.77                  
 47 Burger, Adam              10 Minisink Valley       19:43.48   42             
 48 Mcmanus, Jackson          10 Greece Arcadia        19:43.89   43             
 49 Owens, Timmy              12 New Hartford          19:46.82   44             
 50 Smith, Matt               11 Lake George           19:47.70   45             
 51 Murray-Termine, Nick      10 Greece Arcadia        19:47.98                  
 52 Mcelvein, Riley           11 Greece Arcadia        19:50.86                  
 53 Odland, Luke               9 Minisink Valley       19:56.97   46             
 54 Labountry, Zachary        12 Ticonderoga           19:59.70   47             
 55 Fratto, Kyle              11 Minisink Valley       20:01.16   48             
 56 Staubach, Lucas           12 Guilderland           20:01.38   49             
 57 Plummer, James            10 Guilderland           20:01.75   50             
 58 Tong, Justin              12 Monroe-Woodbury       20:03.75   51             
 59 Griffin, Connor           12 New Hartford          20:05.98   52             
 60 Ellsworth, Zac             9 Ballston Spa          20:12.17                  
 61 Tibbetts, Kyle            11 Greece Arcadia        20:12.39                  
 62 Pace, Matt                11 Scotia-Glenville      20:13.88                  
 63 Martyniuk, Jacob           9 New Hartford          20:15.28   53             
 64 Pascale, James            10 Monroe-Woodbury       20:17.12   54             
 65 Lockwood, Evan            10 Guilderland           20:18.02   55             
 66 Gaetano, Jakob            10 Greece Arcadia        20:18.66                  
 67 Kelley, Liam              10 Bethlehem Central     20:19.66   56             
 68 Oddey, Nick               10 Franklin Academy      20:20.93   57             
 69 Becerril, Irving          10 Monroe-Woodbury       20:21.26                  
 70 Kramer, Caden              9 New Hartford          20:22.45   58             
 71 Nieto, Antonio            10 Middletown            20:23.33                  
 72 Evanchick, Jake           10 Guilderland           20:25.87   59             
 73 Karwowski, John           10 New Hartford          20:31.24   60             
 74 Suflita, Jeff             10 Greece Arcadia        20:31.50                  
 75 Calderon, James           10 Bethlehem Central     20:33.54   61             
 76 Fratto, Gregory           11 Minisink Valley       20:34.75   62             
 77 Hackett, Theo             10 Mohonasen             20:38.82                  
 78 Rosen, Jarod              12 Monroe-Woodbury       20:40.81                  
 79 Belanger, Avery           10 Burnt Hills-          20:41.79   63             
 80 Philips, Hunter            9 Mohonasen             20:42.28                  
 81 Morrisey, Shane           10 Bethlehem Central     20:42.94   64             
 82 Harrer, Dylan              8 Pawling High School   20:43.65   65             
 83 Storm, Ryan               11 Lansingburgh          20:44.03                  
 84 Fong, Isaac               11 Albany High School    20:44.38                  
 85 Saha, Sohan               12 Monroe-Woodbury       20:45.10                  
 86 Balfour, Ryan             10 Minisink Valley       20:48.49   66             
 87 Visker, Grant             12 Guilderland           20:49.06                  
 88 Diponio, Anthony          11 Pawling High School   20:50.66   67             
 89 Seney, Jack                9 Hampshire Regional    20:54.39   68             
 90 Ignomirello, Michele      11 Pawling High School   21:07.05   69             
 91 Mendoza, Reynaldo         11 Pawling High School   21:09.20   70             
 92 Scott, Patrick             9 New Hartford          21:11.85                  
 93 Wroblewski, Liam          10 Ballston Spa          21:12.54                  
 94 Nichols, Andrew            9 Hampshire Regional    21:14.73   71             
 95 Guo, William              12 Guilderland           21:17.49                  
 96 Lamica, Evan              12 Franklin Academy      21:18.70   72             
 97 Falchi, Anthony           10 New Hartford          21:19.69                  
 98 Howe, Tanner              10 Peru                  21:20.13                  
 99 Mammola, Connor            9 Pawling High School   21:20.82   73             
100 Orozco, Sam               10 Greece Arcadia        21:23.26                  
101 Facteau, Michael           9 Ticonderoga           21:24.13   74             
102 Neal, Wolfgang            11 North Warren          21:25.75   75             
103 O'Brien, Oscar             8 Lake George           21:27.37   76             
104 Kingsley, Lucas            8 Argyle                21:30.17                  
105 Bolton, Wes                9 North Warren          21:30.80   77             
106 Matzel, Ben               11 Ballston Spa          21:33.18                  
107 Govel, Jacob              12 Guilderland           21:33.66                  
108 Strasser, Eric            12 Cobleskill-R          21:34.08                  
109 Roberts, Joseph           10 New Hartford          21:35.05                  
110 Martin, Wyatt             10 Saranac Lake          21:40.82                  
111 Stevens, Jonathan         10 Monroe-Woodbury       21:47.40                  
112 Clement, Colton           12 Saranac Lake          21:49.53                  
113 Smith, Kyle               10 Minisink Valley       21:50.36   78             
114 Tober, Alex               11 Franklin Academy      21:53.58   79             
115 Kielczewski, Chris        11 Minisink Valley       21:55.07                  
116 Baskin, Zachary            9 Ballston Spa          21:55.68                  
117 Cotignola, Chris          10 Bellows Free          21:55.90   80             
118 Macdonald, Patrick        10 Bellows Free          21:57.86   81             
119 Scalice, Andrew           12 Pawling High School   21:59.35   82             
120 Miner, Corey              11 Cobleskill-R          22:00.93                  
121 Abbadessa, Sam            12 New Hartford          22:01.85                  
122 Karwowski, Connor          9 New Hartford          22:02.81                  
123 Monahan, Daniel            9 New Hartford          22:03.63                  
124 Housen, Riley              9 Pawling High School   22:09.22   83             
125 Thomas, Tj                11 Burnt Hills-          22:14.64   84             
126 Dafonte, John             12 Hampshire Regional    22:17.48   85             
127 Swajger, Ben              10 Ticonderoga           22:19.92   86             
128 Owens, Zach                9 New Hartford          22:24.51                  
129 Anderson, David            9 North Warren          22:26.75   87             
130 Krizar, Josh              10 Ichabod Crane         22:32.78                  
131 Brophy-Palsson, Jordon    11 Lake George           22:37.72   88             
132 Charczuk, John            10 Pawling High School   22:43.82                  
133 Fugal, Joshua             10 Burnt Hills-          22:47.55                  
134 Richards, William          9 Cobleskill-R          22:54.40                  
135 Fleischer, Cael           12 Albany Academy        22:58.31   89             
136 Buyantuyev, Semyon        10 Voorheesville         23:00.53                  
137 Contreras-Nava, Salvador  12 Monroe-Woodbury       23:03.51                  
138 Semon, Sam                12 Burnt Hills-          23:03.77                  
139 Griffin, Carson           11 Franklin Academy      23:06.66   90             
140 Sheridan, Matthew          9 Minisink Valley       23:13.17                  
141 Lohrfink, Gabriel          9 Pawling High School   23:20.76                  
142 Stuart, Tyler             10 Schalmont             23:22.24   91             
143 Larose, Joe               12 Ticonderoga           23:23.37   92             
144 Iskander, Joseph          12 Bethlehem Central     23:26.80   93             
145 Orozco, Daniel            12 Greece Arcadia        23:28.39                  
146 Tyler, Elijah              8 Greece Arcadia        23:31.16                  
147 Constatine, Jake          12 Hampshire Regional    23:32.15   94             
148 Barmore, Gregory           9 New Hartford          23:37.77                  
149 Chambers Jr, Hassan       12 Bellows Free          23:39.94   95             
150 Martin, Nathan            10 Franklin Academy      23:40.84   96             
151 Anderson, Dan              9 Peru                  23:45.13                  
152 Hamm, Timmy               10 Ichabod Crane         23:48.72                  
153 Stevens, Sean              9 Albany Academy        23:51.76   97             
154 Lydon, Eamonn             10 Bethlehem Central     23:54.32   98             
155 Alden, Jay                12 Voorheesville         23:58.39                  
156 Collins, Kameron          11 Lake George           24:00.03   99             
157 Simpson, Vance             8 Greece Arcadia        24:00.75                  
158 Hardiman, Graham          10 Bethlehem Central     24:02.40  100             
159 Bogdan, Nate               9 Albany Academy        24:02.71  101             
160 Banks, Jordon             10 Schalmont             24:04.95  102             
161 Mackenzie, Lucas           9 Bellows Free          24:09.00  103             
162 Garrison, Tyler           12 Ichabod Crane         24:10.56                  
163 Foley, Sean               11 Voorheesville         24:11.57                  
164 Williams, Nik             12 New Hartford          24:14.53                  
165 Dubay, Tommy              11 Peru                  24:21.74                  
166 Smith, Kaleb               9 North Warren          24:31.89  104             
167 Baker, Matthew            12 Albany High School    24:40.84                  
168 Bauer, Bradley            10 East Rochester        24:43.05                  
169 Williams, West             9 Hampshire Regional    24:45.60  105             
170 Eggleston, Nathaniel       9 Mohonasen             24:55.45                  
171 Bogdan, Drew              12 Albany Academy        25:01.11  106             
172 Healy, Brandon            12 East Rochester        25:21.69                  
173 Praud, Maximilliam        10 Monroe-Woodbury       25:40.37                  
174 Latour, Tj                10 Saranac Lake          25:42.20                  
175 Terzian, Jason            10 Roy C. Ketcham        25:48.83                  
176 Wadnola, Jimi             10 New Hartford          26:00.51                  
177 Fanshawe, John            10 Guilderland           26:01.49                  
178 Barina, David              9 Minisink Valley       26:14.62                  
179 Zada, Kayden               9 Bellows Free          26:17.07  107             
180 Kaakour, Deen              9 New Hartford          26:18.81                  
181 Gamido, Sean              10 Monroe-Woodbury       26:33.12                  
182 Jeffes, Jarod             11 Scotia-Glenville      27:28.78                  
183 Jafri, Zain               10 Albany Academy        27:46.29  108             
184 Maxwell, Michael           9 North Warren          28:03.11  109             
185 Klinkner, Grant           12 New Hartford          28:15.12                  
186 Burynski, Raymond         12 New Hartford          28:57.76                  
187 Olulenu, Kyle             10 Minisink Valley       29:20.19                  
188 Ronca, Justin             10 Burnt Hills-          29:35.35                  
189 Melendez, Rayshaun        11 Minisink Valley       29:56.71                  
190 Nole, Bobby               12 New Hartford          30:08.14                  
191 Navaro, John              10 Schuylerville         30:15.38                  
192 Morehouse, Alex           11 North Warren          30:52.97  110             
193 Furman, Daniel            12 Lake George           32:08.64  111             
194 Schromm, Gideon           10 Peru                  34:20.47                  
195 Walsh, Patrick            11 Hoosac Valle          36:55.39                  
196 Van Pelt, Liam            12 East Rochester        39:46.71